Results Round up

Rebel Og Results from the past seven days are in. Check them out below in a week that a number of County and Regional titles were given out by Rebel Og.

Clayton Silversprings Minor A County Hurling Championship: Cobh 1-7, Bride Rovers 2-17 Semifinal ; Clayton Silversprings Minor B 1 County Hurling Championship: Kilmeen-Kilbree 1-9, Granard Gaels 5-15 ; Cummins Sports U16A County Hurling Championship: Kinsale 1-12, Fermoy 2-15 Semifinal ; Evening Echo U14A County Hurling Championship: Ballinora 2-14, Granard Gaels 3-9 Semifinal ; Cuchullains 1-9, Ibane Gaels 4-7 Semifinal ; Evening Echo U14B2 County Hurling Championship: Shamrocks 3-8, Castlelyons 6-15 Quarter final ;

 

 

Carrigaline Court Hotel Fe 18 P1 Football Championship: Carrigaline 2-12, Douglas 2-14 Winners round; Carrigaline Court Hotel Fe 18 P2 Football Champ: Na Piarsaigh 0-8, Ballincollig 2-8 Loser round; St Michaels 5-13, Midleton 4-10 Loser round AET; Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Championship: St Finbarrs 1-9, Carbery Rangers 0-12 Final; Nemo Rangers 4-9, Carbery Rangers 6-14 Semi Final; Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Chalenge Cup: Douglas 3-7, Ballincollig 0-9 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Championship: Glanmire 1-8, Valley Rovers 2-12 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 16 PA2 Football Championship: Macroom 0-6, Ibane Gaels 3-15 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2A Football Challenge Cup: Ballygarvan 1-7, St Nicholas 1-11 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 14 P1 Football Challenge Cup: Carrigaline 1-9, Beara 2-9 Q/F; Fe 18 C3 Hurling League: Bishopstown -, Sarsfield 2 – Conceded by Bishopstown; Fe 16 P1 Hurling League: Cobh 3-9, Glen Rovers 0-16 ; Fe 15 P1 Hurling League: Kiltha Og 1-18, Blackrock 2-5 ; St Finbarrs 4-16, Douglas 1-4 ; Fe 15 P1 Football League: Bishopstown 2-5, Nemo Rangers 3-15 ; Ballincollig 5-7, Inniscarra 3-13 ; Valley Rovers 1-10, Carrigaline 2-19 ; Fe 15 C3 Football League: Ballincollig -, Inniscarra – Conceded by Inniscarra; Fe 14 P2A Hurling League play off: Blarney 5-10, Cobh 0-12 Semi Final; Fe 14 C3 Hurling League: Midleton 2 2-9, Blackrock 2 3-3 ; Fe 14 P2 Football League: Youghal 1-5, St Nicholas 1-3 ; Carrigaline Court Hotel Fe 13 (1) Autumn Hurling League: Ballygarvan 2-10, Ballincollig 3-13 Final; St Finbarrs 0-1, Ballincollig 0-2 ; Ballygarvan 6-13, Ballincollig 3-5 off ballygarvan ; Fe 12 P1 Hurling League: Blackrock 1 L-L, Douglas 1 W-W Conceded by Blackrock 1; Carrigtwohill W-W, Na Piarsaigh 1 L-L Conceded by Na Piarsaigh 1; Shandrum W-W, St Finbarrs 1 L-L Conceded by St Finbarrs 1; Fe 12 P2 Hurling League: Ballinhassig W-W, Nemo Rangers 1 L-L Conceded by Nemo Rangers 1; Ballygiblin W-W, Glen Rovers 1 L-L ; Erins Own W-W, Cobh L-L ; Courcey Rovers L-L, Mallow 1 W-W ; Fe 12 P1 Football League: Glenville W-W, Valley Rovers L-L ; St Finbarrs 1 L-L, Valley Rovers W-W ;

Rebel Og East Fe 12 B2 Football Play Off: Shamrocks 6-9, Castlelyons 2-0, Venue: Shanbally, Semi Final; Rebel Og East Minor A Football Championship:  Aghada 1-14, Passage 2-4, Venue: Cobh, Final; Rebel Og East Minor B2 East 1 Football Championship:  Cill na Martra 2-15, Aghinagh 1-16, Venue: Ballyvourney, Final; Rebel Og East Minor B2 East 2 Football Championship:
Carraigtwohill 2-7, Kinsale 7-12, Venue: Carraigtwohill, Semi Final; Rebel Og East Minor A Football League:  Aghabullogue -, St Vincents -, Venue: Coachford, Conceded by St Vincents; Aghada 1-14, Passage 2-4, Venue: Cobh, ; Rebel Og East Under 16 A Football Championship:  Aghabullogue 1-12, Inniscarra 3-11, Venue: Grenagh, Final; Inniscarra 2-9, Douglas 2-8, Venue: Ballyanley, Semi Final;
Rebel Og East Under 16 B1 East 2 Football Championship:  Blarney 3-15, Canovee 4-8, Venue: Ovens, Final; Rebel Og East Under 16 B1 East 3 Football Championship:  Bride Rovers 4-6, Killara Og 3-9, Venue: Rathcormac, Semi Final; Rebel Og East Under 16 A Football League:
Kiltha Og -, Sliabh Rua -, Venue: Dungourney , Conceded by Sliabh Rua; Rebel Og East Under 16 B1 East 3 Football League:  Bride Rovers -, Killeagh Itas -, Venue: Rathcormac, Conceded by Bride Rovers; Rebel Og East Under 16 A Hurling League:  St Colmans 2-13, Cloughduv  1-9, Venue: Cloughduv, Ballinhassig 1-9, Carraigtwohill 0-21, Venue: Ballinhassig, ;
Rebel Og East Under 16 B1 Hurling League: Ballinora 1-10, Aghada 4-11, Venue: Ballinora, ; St Malachys -, Whitechurch -, Venue: Glean na Laoi, Conceded by St Malachys;Rebel Og East Under 16 B2 Hurling League:  Lisgoold 7-12, Crosshaven 3-12, Venue: Crosshaven, ; Rebel Og East Under 14 A East 1 Football Championship:  Donoughmore 2-8, Bishopstown 4-7, Venue: Donoughmore, ;
Ballinora 1-12, Kilmurry 1-6, Venue: Ballinora, ; Rebel Og East Under 14 B1 East 1 Football Championship:  Kiltha Og 5-14, Mayfield 2-7, Venue: Castlemartyr, Semi Final; Rebel Og East Under 14 B2 East 2 Football Championship:  Canovee 1-6, Aghabullogue 4-10, Venue: Carrigadrohid, Semi Final; Macroom 1-5, Ballinhassig 1-7, Venue: Macroom, Semi Final;
Rebel Og East Under 14 B1 East 2 Hurling Championsip:  Lisgoold 2-2, St Catherines 7-5, Venue: Castlelyons, Final; Rebel Og East Under 14 B1 East 1 Hurling League:
Courcey Rovers -, Aghabullogue -, Venue: Ballinspittle, Void match; Rebel Og East U12 B1 Football League Play Off:  Killeagh Itas 0-66, St Vincents 0-81, Venue: Killeagh/Itas, ; Grenagh 4-15, Crosshaven 2-5, Venue: Grenagh, ; St Vincents 5-3, Passage 0-10, Venue: St Vincents, ;
Rebel Og East Under 12 B2 Football League: Aghabullogue -, Castlelyons -, Venue: Coachford, Void match; Rebel Og East U12 A Hurling League Play Off:  Whitechurch 2-5, Youghal 3-6, Venue: Whitechurch, Quarter Final;

 

Rebel Og North Fermoy Nissan U18 B2 F Championship: St Kevins 2-5, Doneraile 4-15 ; Rebel Og North Alan Lynch Construction U16 A F Championship: Duarigle Gaels 1-19, Kilshannig 2-9 ; Mitchelstown 2-4, Duarigle Gaels 2-14 refixture; Erins Own 0-2, Kilshannig 6-12 ; Rebel Og North Synergy Credit Union Fermoy U16 B1 F Championshiop: St Peters 0-12, Clyda Rovers 3-15 ; Rebel Og North Kanturk Credit Union U16 White B2 F Championship: Ballinacurra 1-2, Kildorrery 7-6 ; Doneraile 3-12, St Catherines 0-0 ; Rebel Og North Shreelawn Oil U16 B2 Red F Championship: Croke Rovers 4-14, Boherbue 4-7 ; Cill na Martra 1-11, Croke Rovers 4-13 ; Rebel Og North Fermoy Nissan U14 A F Championship: Killavullen 4-9, Granard Gaels 3-9 ; Rebel Og North Ballyhass lakes U14 B2 White F Championship: Boherbue 2-7, Newmarket 1-17 ; Rebel Og North U14 B2 F Red Championship: St Dominics 2-13, Kilara Og 2-7 ; U12 B Fl G2 Phase 2 semi-final and final stages Rebel Og North: Granard Gaels 2-16, Ballycastle Gaels 3-10 ; U12 B FL Group 3 semi final and final stages Rebel Og North: Sliabh Luachra Gaels 2-6, Killavullen White 3-5 ;

 

 

MINOR A FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Sam Maguires 2-10, Bantry Blues 0-5 ; MINOR B1 FOOTBALL C,SHIP WEST 1: Newcestown 3-11, Kilbrittain 4-9 ; MINOR B1 FOOTBALL WEST 2 CHAMPIONSHIP: Gabriel Og 1-13, Naomh Aban 1-10 ; UNDER 16 B 1 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Ilen Og 4-9, Urhan 1-6 ; UNDER 16 B 2 FOOTBALL LEAGUE: Kilmeen 6-8, Sam Maguires 3-5 ; UNDER 14 A FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Ibane Gaels 2-9, Clonakilty 3-9 ; Bantry Blues 4-17, Muintir Na nGael 2-11 ; UNDER 14 B 1 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Sam Maguires 1-8, Gabriel Og 2-9 ; U14 B 2 WEST 1 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Castletownbere 2-18, Tadhg Mac Carthaigh 3-8 ; U14 B 2 WEST 2 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Clonakilty B 4-2, Tracton 4-7 ; U14 B 2 WEST 3 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Naomh Aban 3-14, Lee Gaels 1-7 ; Western Gaels 6-14, Cill Na Martra 1-2 ; UNDER 14 B 3 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Beal Atha n Ghaorthaidh 12-13, Glengarriffe 12-9 ; UNDER 12 A FOOTBALL CUP: Bantry Blues 6-10, Sam Maguires 1-6 FINAL; UNDER 12 B FOOTBALL SHIELD: Clonakilty 4-6, Ahan Gaels 3-10 ; UNDER 12 B FOOTBALL RUNNERS UP SHIELD : Gabriel Og 6-16, Carbery Rangers 3-5 Final; UNDER 12 C FOOTBALL SHIELD: Argideen Rangers 4-12, Kilmeen 7-13 Final; UNDER 12 D FOOTBALL CUP: St James 5-11, St Oliver Plunketts 3-2 CUP FINAL; UNDER 12 D FOOTBALL SHIELD: Muintir Bhaire 1-10, O Donovan Rossa 2 5-7 ; Glengarriffe -, Ballinascarthy – Conceded by Glengarriffe;

 

 

 

 

Ibane Gaels U16 Premier 2a Champions 2017 

Well done to Ibane Gaels who ran out winners in the Premier 2A U16 County Football following their win over a hard working Macroom side.

The West Cork sides overall strength was on show from the off as they controlled this game from the start. No matter what Macroom tried to do they couldn’t breakdown the hard work from Ibane.

Macroom to their credit, put everything they could into this contest but Ibane were too strong and ran out winners 3-15 to 0-6.

 

Baring a draw, Macroom and Ibane Gaels will lift the Premier 2a U16 football title on Sunday evening in Kilmichael as both teams clash in this seasons decider.

Both teams have been battling hard to book their place in the final and you can see the path to the finals below and full details of the competition.

 

Carrigaline Court Hotel Fe 16 PA2 Football Championship            

Macroom        3-12     2-6       Ballygarvan    Q/F

Wolfe Tones   1-7       3-11     Ibane Gaels     Q/F

Na Piarsaigh   0-3       6-16     Passage West Q/F

St Nicholas     2-7       2-8       Eire Og           Q/F

Passage West 3-4       2-10     Macroom        Semi Final

Ibane Gaels     4-10     1-8       Eire Og           Semi Final

Macroom        –           –           Ibane Gaels     Final

EE 27/09/2017 SPORT – NO REPRODUCTION FEE – James Moloney of Ibane Gaels pictured with Macroom joint captains Eoin Cahill and Liam Linehan whose teams will contest the Carrigaline Court Hotel Rebel Og Central Fe16 Premier 2A Football Championship Final in Kilmichael on Sunday October 1st at 3pm. Picture: Howard Crowdy

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2A Football Challenge Cup                       

St Nicholas     8-14     7-14     Wolfe Tones   S/F AET

Na Piarsaigh   5-5       7-9       Ballygarvan    Semi Final

Ballygarvan    –           –           St Nicholas     Final

Premier 2 U16 Football Championships Final 

Valley Rovers and Glanmire will clash in the final of the Rebel Og U16 Premier 2 Championship on Saturday.

All roads will lead to Carrigaline for 3pm on Saturday as both teams will battle it out for the chance of lifting the County title. Below is the full details on their paths to the finals.

 

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Championship

Buttevant 4-16 1-5 Midleton Q/F

Cobh 4-5 2-18 Glanmire Q/F

Castlehaven 0-13 3-10 Valley Rovers Q/F

St Michaels 1-10 3-10 Mallow Q/F

Buttevant 0-11 0-12 Glanmire Semi Final

Mallow 0-2 4-13 Valley Rovers Semi Final

Glanmire – – Valley Rovers Final

EE 27/09/2017 SPORT – NO REPRODUCTION FEE – Brian Hoey of Valley Rovers and opposing team captain Ben O’Driscoll of Glanmire who will contest the Carrigaline Court Hotel Rebel Og Central Fe16 Premier 2 Football Championship Final in Carrigaline on Saturday 30th September at 3pm. Picture: Howard Crowdy

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Challenge Cup

Midleton 3-10 1-8 Cobh Semi Final

St Michaels – – Castlehaven Semi Final

September Rebel Og Award goes to Cork Minor Hurlers

Rebel Og Award for September 2017

Premier U15 football championship Draw details

Rebel Og Central have confirmed that the draw for the Premier U15 football championship will take place at the Wednesday night board meeting.

Just like the hurling championship, Rebel Og Central will run a football Challenge Cup. The Challenge Cup will see the beaten Q-Finalists leave the championship and join the challenge cup.

In the Premier 1 draw will be Ballincollig, Bishopstown, Carrigaline, Douglas, Glanmire, Inniscarra, Nemo Rangers and Valley Rovers.

The Premier 2 draw will have the following clubs in the draw, Carbery Rangers, Carrigaline 2, Fermoy, Gabriel Rangers, Ibane Gales, Mallow, Midleton, St Michaels, St Nicholas and St Finbarr’s.

Once the draw takes place on Wednesday night, they will be posted on www.rebelog.ie and the opening game in the competition will take place on 14th of October.

U16 Football Premier 1, Premier 2 and Premier 2a Championship

Rebel Og Premier U16 Football championship has been up and running over the past two weeks. Full update on stages of the competition is below. Check out all you need to know about this years competition.

Upcoming Fixtures

Fixtures from 17/09/2017 to 24/09/2017

Thursday 21st September 2017

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Challenge Cup

Team 1   Team 2  Venue Time

Midleton  v Cobh   Cobh 19:30

 

Saturday 23rd September 2017

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Championship

Team 1   Team 2  Venue Time

Nemo Rangers  v Carbery Rangers

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Chalenge Cup

Team 1   Team 2  Venue Time

Beara  v Ballincollig

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Championship

Team 1   Team 2  Venue Time

Mallow  v Valley Rovers   Delanys 12:00

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Challenge Cup

Team 1   Team 2  Venue Time

St Michaels  v Castlehaven

Carrigaline Court Hotel Fe 16 PA2 Football Championship

Team 1   Team 2  Venue Time

Ibane Gaels  v Eire Og

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2A Football Challenge Cup

Team 1   Team 2  Venue Time

Ballygarvan  v St Nicholas   Delanys 14:00


Rebel Og U16 Championship Draws

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Championship
  Quarter Final    
A Carrigaline v St Finbarr’s
B Bishopstown v Douglas
C Nemo Rangers v Beara
D Ballincollig v Carbery Rangers
Semi Final
Winner A v Winner B
Winner C v Winner D
Final
v
Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Chalenge Cup
Semi Final
Loser A v Loser B
Loser C v Loser D
Final
v
Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Championship
  Quarter Final    
A St Michaels v Mallow
B Castlehaven v Vallet Rovers
C Buttevant v Midleton
D Coch v Glanmire
Semi Final
Winner A v Winner B
Winner C v Winner D
Final
v
Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Chalenge Cup
Semi Final
Loser A v Loser B
Loser C v Loser D
Final
v
Carrigaline Court Hotel Fe 16 PA2 Football Championship
Quarter Final
A Na Piarsaigh v Passage
B Macroom v Ballygarvan
C Wolf Tones v Ibane Gales
D St Nichlas v Eire Og
Semi Final
Winner A v Winner B
Winner C v Winner D
Final
v
Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2A Football Chalenge Cup
  Semi Final    
Loser A v Loser B
Loser C v Loser D
Final
v

 

Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Championship
Team 1 Score Score Team 2 Comment  
Carrigaline 1-9 2-10 St Finbarrs
Nemo Rangers 6-11 2-5 Beara
Bishopstown 3-7 2-9 Douglas
St Finbarrs 3-19 2-5 Bishopstown S/F
Ballincollig 1-8 2-10 Carbery Rangers Q/F
Nemo Rangers Carbery Rangers Semi Final
Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Chalenge Cup
Team 1 Score Score Team 2 Comment  
Carrigaline 1-10 3-7 Douglas Semi Final
Beara Ballincollig Semi Final
Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Championship
Team 1 Score Score Team 2 Comment  
Buttevant 4-16 1-5 Midleton Q/F
Cobh 4-5 2-18 Glanmire Q/F
Castlehaven 0-13 3-10 Valley Rovers Q/F
St Michaels 1-10 3-10 Mallow Q/F
Buttevant 0-11 0-12 Glanmire Semi Final
Mallow Valley Rovers Semi Final
Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Challenge Cup
Team 1 Score Score Team 2 Comment  
Midleton Cobh Semi Final
St Michaels Castlehaven Semi Final
Carrigaline Court Hotel Fe 16 PA2 Football Championship
Team 1 Score Score Team 2 Comment  
Macroom 3-12 2-6 Ballygarvan Q/F
Wolfe Tones 1-7 3-11 Ibane Gaels Q/F
Na Piarsaigh 0-3 6-16 Passage West Q/F
St Nicholas 2-7 2-8 Eire Og Q/F
Passage West 3-4 2-10 Macroom Semi Final
Ibane Gaels Eire Og Semi Final
Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2A Football Challenge Cup
Team 1 Score Score Team 2 Comment  
St Nicholas 8-14 7-14 Wolfe Tones S/F AET
Na Piarsaigh 5-5 7-9 Ballygarvan Semi Final
Ballygarvan St Nicholas Final

 


Roll of honor 

PREMIER 1 U16 FOOTBALL
2012 Douglas
2013 Douglas
2014 Ballincollig
2015 Nemo Rangers
2016 Beara
PREMIER 2 U16 FOOTBALL
2012 Clonakilty
2013 Bantry Blues
2014 Aghada
2015 Carbery Rangers
2016 Valley Rovers
PREMIER 2A U16 FOOTBALL
2016 Kilshannig

Rebel Og Results Round up from week ending 17th Sept

Results from Rebel Og competitions that took place over the past seven days.

Rebel Og Central

Carrigaline Court Hotel Fe 18 P1 Hurling Championship: Midleton 1-11, Glen Rovers 0-19 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 18 P2 Hurling Championship: Blackrock 0-9, Inniscarra 0-12 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 18 Hurling P2A Championship: Carrigtwohill 1-6, Fermoy 3-13 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 18 P2 Football Champ: Glanmire 0-8, Carbery Rangers 0-16 Winners round; Carrigaline Court Hotel Fe 18 P2A Football Championship: Valley Rovers 6-16, Carrigaline 1-8 Round 1; Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Championship: Ballincollig 1-8, Carbery Rangers 2-10 Q/F; St Finbarrs 3-19, Bishopstown 2-5 S/F; Carrigaline Court Hotel Fe 16 P1 Football Chalenge Cup: Carrigaline 1-10, Douglas 3-7 Semi Final; Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2 Football Championship: Buttevant 0-11, Glanmire 0-12 Semi Final; St Michaels 1-10, Mallow 3-10 Q/F; Carrigaline Court Hotel Fe 16 PA2 Football Championship: Passage West 3-4, Macroom 2-10 Semi Final; St Nicholas 2-7, Eire Og 2-8 Q/F; Carrigaline Court Hotel Fe 16 P2A Football Challenge Cup: Na Piarsaigh 5-5, Ballygarvan 7-9 Semi Final; St Nicholas 8-14, Wolfe Tones 7-14 S/F AET; Carrigaline Court Hotel Fe 14 P2 Hurling Challenge Cup: Ballygarvan 7-11, Sliabh Rua 4-4 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 14 P1 Football Championship: Douglas 6-7, Midleton 4-4 Q/F; Beara 1-9, Ballincollig 5-6 Q/F; Na Piarsaigh 3-10, St Michaels 0-6 Round 1; Carrigaline Court Hotel Fe 14 P2 Football Championship: Youghal 3-5, Mallow 3-13 Round 1; Fe 18 P2A Football League: Valley Rovers 6-16, Carrigaline 1-8 Champ result; Fe 15 P1 Hurling League: Kiltha Og 2-9, St Finbarrs 1-15 ; Fe 14 P1 Hurling League: Glen Rovers 4-9, Valley Rovers 1-8 ; Fe 14 P1 Football League: Carrigaline -, St Finbarrs – Not Played; Fe 14 P2 Football League: Eire Og 3-6, Castlehaven 3-9 ; Eire Og 1-10, Youghal 3-6 ; Carrigaline Court Hotel Fe 13 P2 Hurling Playoff: Kiltha Og 2-9, Sarsfield 3-7 Final; Carrigaline Court Hotel Fe 13 (1) Autumn Hurling League: Midleton 1-3, St Finbarrs 2-7 ; Douglas 4-12, Kiltha Og 1-12 ; Carrigaline Court Hotel Fe 13 (2) Autumn Hurling League: Sarsfield 2-5, Valley Rovers 2-12 ; Carrigaline Court Hotel Fe 13 (3) Autumn Hurling League: Inniscarra 4-9, Killeagh/Itas 4-5 ; Carrigaline Court Hotel Fe 13 (4) Autumn Hurling League: Bishopstown -, Carrigaline – Not Played; Ballinhassig 1-6, Bishopstown 5-13 ; Fe 12 P1 Football League: Bishopstown 1 L-L, Fermoy W-W ; Valley Rovers L-L, Glanmire 1 W-W ; Na Piarsaigh 1 L-L, Glenville W-W ; Fe 12 P2 Football League: Cobh L-L, Kinsale W-W ; Mallow 1 W-W, Sliabh Rua L-L ; Fe 12 C3 Football League: Valley Rovers W-W, Ballincollig 2 L-L ;

Rebel Og East

Rebel Og East U12 B2 Hurling League Play Off: Ballinora 3-9, Lisgoold 0-8, Venue: Ballinora, ;
Rebel Og East Minor A Football Championship: Aghada 3-11, Aghabullogue 2-2, Venue: Mayfield, ;Rebel Og East Minor B1 East 1 Football Championship: Whitechurch 3-9, Blarney 1-12, Venue: Grenagh, Semi Final;Rebel Og East Minor B2 East 1 Football Championship:
Aghinagh 10-12, Carrig na bhFear 1-3, Venue: Dripsey, ;Rebel Og East Minor A Hurling Championship: Bride Rovers 1-13, Cobh 2-11, Venue: Aghada, Final;Rebel Og East Minor B1 Hurling Championship: Lisgoold 1-18, Kiltha Og 1-11, Venue: Aghada, Final;Rebel Og East Minor A Football League: Aghada -, Erins Own -, Venue: Aghada, Conceded by Erins Own;
Aghabullogue 2-3, Aghada 3-11, Venue: To Be Confirmed or Refixed, ;Rebel Og East Minor B1 East 1 Football League: Blarney 1-12, Whitechurch 3-9, Venue: Blarney, ; Rebel Og East Minor B2 East 1 Football League: Carrig na bhFear 3-5, Grenagh 3-7, Venue: Carrignavar College, ;Rebel Og East Under 16 A Football Championship:  Kinsale 1-12, Aghabullogue 1-13, Venue: Kinsale, Semi final;Rebel Og East Under 16 B1 East 1 Football Championship: Ballinora 6-22, Tracton 1-2, Venue: Ballinora, Semi Final; Kilbrittian 0-11, Ballinhassig 0-5, Venue: Kilbrittian, Semi final;Rebel Og East Under 16 B1 East 2 Football Championship: Canovee 9-10, Kilmurry 1-11, Venue: Carrigadrohid, Semi Final; Rebel Og East Under 16 B1 East 3 Football Championship: Killeagh Itas 1-4, Fr O Neills 2-9, Venue: Killeagh/Itas, Semi Final;Rebel Og East U16 B2 Hurling Championship:  St Catherines 1-16, Nemo Rangers 4-7, Venue: Castlemartyr, Final; Crosshaven 2-5, Nemo Rangers 5-8, Venue: Crosshaven, Semi Final;Rebel Og East Under 16 A Football League: Aghabullogue 1-13, Kinsale 1-12, Venue: Kinsale, ;Rebel Og East Under 16 B1 East 1 Football League: Tracton 1-2, Ballinora 6-22, Venue: Minane bridge, Semi final;Courcey Rovers -, Shamrocks -, Venue: Courcey Rovers, Conceded by Shamrocks;Rebel Og East Under 16 B1 East 3 Football League: St Colmans -, Castlelyons -, Venue: Cloyne New Field, Conceded by Castlelyons;Rebel Og East Under 16 B1 Hurling League: Aghada -, St Vincents -, Venue: Aghada, Conceded by St Vincents;Rebel Og East Under 14 B1 East 1 Hurling Championship:
Aghabullogue 4-11, Passage 1-5, Venue: Ballincollig, Final;Rebel Og East Under 14 B1 East 2 Hurling Championsip: Lisgoold 0-9, Fr O Neills 1-4, Venue: Lisgoold, Semi final;Rebel Og East Under 14 B1 East 1 Hurling League: Cloughduv 2-7, Courcey Rovers 2-8, Venue: Cloughduv, ;Aghabullogue 4-11, Passage 1-5, Venue: Coachford, ;Rebel Og East Fe 12 A Football League Play Off: Aghabullogue 3-7, Youghal 1-2, Venue: Coachford, ;Rebel Og East U12 A Hurling League Play Off: St Catherines 5-7, Blarney 0-5, Venue: Ballynoe, Quarter Final;Eire Og 1-2, Bride Rovers 4-5, Venue: Eire Og, Quarter Final;
Aghada 6-15, Mayfield 1-5, Venue: Aghada, Quarter Final;

 

Rebel Og West

UNDER 12 A FOOTBALL CUP: Sam Maguires 4-9, O Donovan Rossa 2-5 ; Castlehaven 7-22, Newcestown 7-5 ; Bandon 6-7, Castletownbere 2-5 ; Bantry Blues 7-10, St Colms 2-11 ; UNDER 12 B FOOTBALL CUP: Tadhg Mac Carthaigh 6-10, Carbery Rangers 2-4 ; Barryroe 3-6, Ahan Gaels 1-11 ; UNDER 12 C FOOTBALL CUP: Iveleary 2-9, Ilen Og 3-10 ; Argideen Rangers 4-8, Kilbrittain 10-11 ; Ilen Og 5-15, Aghinagh 1-5 ; Iveleary 9-11, Kilmeen 1-2 ; Kilmichael 1-2, Clann na nGael 9-17 ; UNDER 12 D FOOTBALL CUP: Beal Atha n Ghaorthaidh 8-7, Muintir Bhaire 2-13 ; Kilmacabea 10-9, Glengarriffe 6-10 ; UNDER 12 A HURLING SHIELD FINAL: Barryroe 3-3, St Colms 2-11 SHIELD FINAL; MINOR B1 FOOTBALL C,SHIP WEST 1: Macroom 3-4, Owen Gaels 2-7 ; MINOR B2 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Adrigole 7-14, Kilmeen 1-6 ; UNDER 16 A FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Newcestown 1-11, Sam Maguires 2-6 ; UNDER 16 B 1 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Naomh Aban 2-8, Tadhg Mac Carthaigh 4-8 ; UNDER 16 B 2 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: St Colms 4-15, Sam Maguires 2 1-4 ; UNDER 16 B 3 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Iveleary 4-10, Mizen Rovers 5-15 ; Beal Atha n Ghaorthaidh 2-11, Glengarriffe 3-8 ; U14 B 2 WEST 3 FOOTBALL CHAMPIONSHIP: Clondrohid 1-8, Aghinagh 2-11 ; UNDER 14 A HURLING CHAMPIONSHIP: Ibane Gaels 1-8, Ballinora 2-7 ; UNDER 14 B1 HURLING CHAMPIONSHIP: Owen Gaels 2-8, St Colms 2-2 ; UNDER 14 B2 HURLING CHAMPIONSHIP: Shamrocks 1-6, Tracton 3-7 ; UNDER 12 A HURLING CUP: Kilbrittain 1-2, Bandon 6-1 ;

 

Rebel Og North

 

U16 B1 Hurling Championship replay: Buttevant 4-8, Clyda Rovers 3-8 ; U12B HL 11Aside Blue Semi final and final stage Rebel Og North: Kilshannig 3-5, Dromtariffe 5-2 ; U12A HL 13 aside Semi final and final stage Rebel Og North: Clyda Rovers 5-13, Killavullen Blue 6-7 ; U12A HL 11 aside semi final and final stages Rebel Og North: Milford 4-3, Millstreet 7-8 ; Rebel Og North Cavanaghs Of Charleville U18 A H Championship: Kilshannig 1-15, Watergrasshill 2-17 ; Castlelyons 2-14, Kilshannig 2-16 ; Rebel Og North Abbey Print U18 B1 H Championship: Granard Gaels 0-13, Ballycastle Gaels 4-13 ; Rebel Og North Newmarket Motors U18 B2 H Championship: St Marks 0-6, Doneraile 2-16 ; Rebel Og North Central Sports Kanturk u18 B1 Red F Championship : Knocknagree 2-8, Dromtariffe 1-9 ; Rebel Og North Fermoy Nissan U18 B2 F Championship: Trinity Gaels 1-12, St Kevins 8-5 ; St Dominics -, Kilara Og – Conceded by Kilara Og; U18 B1 HL Semi final and Final stage Rebel Og North: Ballyhea 1-11, Killavullen 0-12 ; Rebel Og North Kanturk Credit Union U16 White B2 F Championship: St Dominics 5-9, Killavullen 4-8 ; Rebel Og North Barnes Jewelers Fermoy U16 A H Championship: Fermoy 0-11, Bride Rovers 1-12 ; Fermoy 2-18, Cuchulainns 3-11 ; Ballyhea 3-8, Bride Rovers 2-18 ; Rebel Og North O Sullivan Lewis U16 B1 H Championship: Buttevant 4-8, Clyda Rovers 3-8 ; Buttevant 1-11, Clyda Rovers 1-11 ; Kilshannig 2-3, Granard Gaels 0-20 ; Rebel Og North O Sullivans Hurleys U16 B2 H Championship: Newmarket 3-9, Kildorrery 3-14 ; Rebel Og North Firgrove Hotel U14 B1 F Championship: Buttevant -, St Peters – Conceded by St Peters; Charleville 3-2, Blarney 8-11 ; Rebel Og North U14 B2 F Red Championship: Carrig na bhFear 5-2, Castlelyons 2-2 ; Rebel Og North Avondhu Motor Factors U14 A H Championship: Cuchulainns 2-12, Granard Gaels 2-8 ; Rebel Og North Hunters Rest U14 B1 H Championship: Clyda Rovers 0-8, St Kevins 6-12 ; Rebel Og North Ayrton Group Health and Safety U14 B2 H Championship: Croke Rovers 1-8, Newmarket 1-2 ; U12 A 11 aside FL Semi final and final stage Rebel Og North: Fermoy 5-21, St Peters 1-10 ;