,

Corn Uí Mhuiri draw

Corn Uí Mhuiri (Top 2 in each group qualify for the Quarter-Finals)

Group A
1) Trá Lí CBS
2) Coláiste Chríost Rí
3) Coláiste Baile an Róistigh

Group B
1) Coláiste Cholim Baile an Chollaigh
2) Ardscoil Cluain Meala
3) Coláiste Fhlannáin

Group C
1) PS Chorca Dhuibhne
2) Dr. na Banndan
3) PS Sciobairín
4) DLS Mágh Chrómtha

Group D
1) Coláiste Bhréanainn Cill Airne
2) Mercy Mounthawk Trá Lí
3) PS Cloich na Coillte
4) I.S.K. (CillOrglan)

, , , , , , , ,

Draw for 2018/19 Harty Cup

Corn an Artaigh (Senior A Hurling – Under 19)

Top 2 in each group qualify for the Quarter-Finals

Group A
1) Ardscoil Rís
2) Aonagh CBS
3) Coláiste Cholmáin Fermoy
4) Gaelcholáiste Mhuire An Mhainistir Thuaidh

Group B
1) Mainistir na Corann CBS
2) DLS Port Láirge
3) Coláiste Fhlannáin

Group C
1) Our Lady’s Tempall Mór
2) P.S. Blackwater
3) John the Baptist Ospidéal

Group D
1) CBC Corcaigh
2) Coláiste Chaladh an Treoigh
3) Dúrlas CBS

Rebel Og Results todate

As week three of Rebel Og battles with the poor weather, below are the results of games that have taken place within Rebel Og.

 

[rebel_tabsecond id=7605]

Add Content here

Update to Rebel Og Central U13 Football Groups

Rebel Og Central have broke the U13 League into three sections to allow for all games with in the league take place.

Below are the three groups and visit the Central option on the top to view the full fixtures list.


Fe 13 F
Premier 1
Ballincollig GAA Club
Bishopstown
Carrigaline
Douglas
Fermoy
Glanmire
Glenville
Nemo Rangers
Valley Rovers
Premier 2
Aghada
Carrigtwohill
Erins Own
Inniscarra
Kinsale
Mallow
Midleton GAA
Na Piarsaigh
St.Finbarrs
Premier 2A
Ballinora
Bandon
Bantry Blues
Buttevant
Cobh
Mayfield
Sam Maguires
St Nicholas
St.Michaels

 


Add Content here

Add Content here

, , , ,

Fixtures for U15 Munster Tournament are announced

HUMPHREY KELLEHER Fé 15 PEIL

Hosted by Rebel Óg, Chorcaí in

conjunction with Coiste Dúiche Ealla

FIXTURES

Quarter Finals

Kerry South v Tipperary @ Knocknagree 10.30 am

Cork West v Limerick @ Knocknagree 10.30 am

Cork East v Clare @ Dromtarriffe 10.30 am

Kerry North v Waterford @ Knocknagree 10.30 am

Humphrey Kelleher Cup (Semi Finals)

Winner Kerry South/Tipperary v Winner Cork West/Limerick @ Knocknagree

Winner Cork East/Clare v Winner Kerry North/Waterford @ Dromtarriffe

Both Games @ 12.00 Noon

Humphrey Kelleher Shield (Semi Finals)

Loser Kerry South/Tipperary v Loser Cork West/Limerick @ Knocknagree

Loser Cork East/Clare v Loser Kerry North/Waterford @ Dromtarriffe

Both Games @ 12.00 Noon

Humphrey Kelleher Shield (Final) Millstreet 2.00 pm

Humphrey Kelleher Cup (Final) Millstreet 3.15 pm

,

Draw for Munster U16 Football Tournament in Limerick

The draw for the Munster U16 Football Tournament which takes place on July 7th took place recently.

Cork Reds will play Tipperary, Clare and Waterford white Cork White will play Limerick and Kerry

The full draw

U16 Munster Football Tournament on 7th July 2018

Group 1 – Based at Mick Neville Park, Rathkeale
Cork Red
Tipperary
Clare
Waterford

Group 1 Round 1 @ 11.00am 30 mins game (15 minutes each half)
Cork Red v Tipperary
Clare v Waterford

Group 1 Round 2 @ 12.00pm 30 mins game (15 minutes each half)
Cork Red v Clare
Tipperary v Waterford

Group 1 Round 3 @ 1.00pm 30 mins game (15 minutes each half)
Waterford v Cork Red
Clare v Tipperary

Group 2 – Based at Bog Gardens, Rathkeale
Limerick
Cork White
Kerry

Group 2 Round 1 @ 10.30am 44 mins game (22 minutes each half)
Limerick v Cork White
Kerry Bye

Group 2 Round 2 @ 11.40am 44 mins game (22 minutes each half)
Kerry v Limerick
Cork White Bye

Group 2 Round 3 @ 12.50pm 44 mins game (22 minutes each half)
Cork White v Kerry
Limerick Bye

Knockout Stages – Based at Mick Neville Park, Rathkeale
Plate Final @ 2.30pm 40 mins game (20 minutes each half)
Group 1 3rd place team v Group 2 3rd place team

Shield Final @ 3.15pm 40 mins game (20 minutes each half)
Group 1 Runners Up v Group 2 Runner Up

Cup Final @ 4.00pm 40 mins game (20 minutes each half)
Group 1 winners v Group 2 winners