East Results

  • Time
  • Venue
  • Team1
  • Scores
  • Team2
  • Referee
  • Comment
  • 11:00
  • Kiltha Og
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Kiltha Og
    • 11:00
  • Kiltha Og (3-12)
  • 3-12 V 2-11
  • V
  • Whitechurch (2-11)
  • Referee
  • Ger Scully (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 19:00
  • Aghada
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Aghada
    • 19:00
  • Aghada (2-13)
  • 2-13 V 2-7
  • V
  • Inniscarra (2-7)
  • Referee
  • Brian Murphy (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 11:00
  • Killeagh
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Killeagh
    • 11:00
  • Killeagh Itas (1-7)
  • 1-7 V 1-14
  • V
  • Ballinora (1-14)
  • Referee
  • James Hennessy (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 15:00
  • Shanbally
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Shanbally
    • 15:00
  • Shamrocks (1-10)
  • 1-10 V 1-7
  • V
  • Lee Gaels (1-7)
  • Referee
  • Donal Kickham (Pending)
  • Comment
  • final
  • 17:00
  • Kilmurry
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Kilmurry
    • 17:00
  • Kilmurry (6-8)
  • 6-8 V 3-4
  • V
  • Bride Rovers (3-4)
  • Referee
  • Pat o Leary (Pending)
  • Comment
  • quarter final
  • 11:00
  • Aghada
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Aghada
    • 11:00
  • Aghada (1-4)
  • 1-4 V 2-3
  • V
  • Youghal (2-3)
  • Referee
  • Michael franklin (Pending)
  • Comment
  • final
  • 16:00
  • Lisgoold
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Lisgoold
    • 16:00
  • Cobh (0-2)
  • 0-2 V 5-8
  • V
  • Kiltha Og (5-8)
  • Referee
  • Patrick o Sullivan (Pending)
  • Comment
  • final
  • 12:00
  • Ballinora
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Ballinora
    • 12:00
  • Aghabullogue (1-5)
  • 1-5 V 1-7
  • V
  • Ballinhassig (1-7)
  • Referee
  • Stephen Murphy (Pending)
  • Comment
  • final
  • 15:00
  • Ballinora
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 15/10/2017
    • Ballinora
    • 15:00
  • Ballinora (7-12)
  • 7-12 V 0-4
  • V
  • Blarney (0-4)
  • Referee
  • Peter Cotter (Pending)
  • Comment
  • quarter final
  • 16:30
  • Whitechurch
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 14/10/2017
    • Whitechurch
    • 16:30
  • Whitechurch (2-10)
  • 2-10 V 1-5
  • V
  • Inniscarra (1-5)
  • Referee
  • Donal Kickham (Pending)
  • Comment
  • quarter final
  • 14:00
  • Ballinora
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 14/10/2017
    • Ballinora
    • 14:00
  • Kinsale (0-9)
  • 0-9 V 2-6
  • V
  • Ballinora (2-6)
  • Referee
  • Simon o Brien (Pending)
  • Comment
  • final replay
  • 16:00
  • Aghada
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 14/10/2017
    • Aghada
    • 16:00
  • Glenville (3-7)
  • 3-7 V 3-14
  • V
  • Aghada (3-14)
  • Referee
  • Brian Sweeney (Pending)
  • Comment
  • final
  • 20:00
  • Ballygarvan
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 13/10/2017
    • Ballygarvan
    • 20:00
  • Ballygarvan (3-7)
  • 3-7 V 1-6
  • V
  • Kiltha Og (1-6)
  • Referee
  • Simon o Brien (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 19:30
  • Cloughduv
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 12/10/2017
    • Cloughduv
    • 19:30
  • Aghabullogue (0-11)
  • 0-11 V 1-11
  • V
  • Cloughduv (1-11)
  • Referee
  • Liam Barry (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 19:15
  • Ballynoe
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 12/10/2017
    • Ballynoe
    • 19:15
  • St Catherines (2-2)
  • 2-2 V 2-7
  • V
  • Grenagh (2-7)
  • Referee
  • Jamie Lane (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 20:00
  • Carraigtwohill
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 11/10/2017
    • Carraigtwohill
    • 20:00
  • Carraigtwohill (0-15)
  • 0-15 V 2-11
  • V
  • St Colmans (2-11)
  • Referee
  • Arthur Murphy (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 19:00
  • Kilworth
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 11/10/2017
    • Kilworth
    • 19:00
  • Bride Rovers (4-8)
  • 4-8 V 4-7
  • V
  • Killara Og (4-7)
  • Referee
  • Dave Farrell jnr. (Pending)
  • Comment
  • semi final replay
  • 18:45
  • Ballygarvan
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 09/10/2017
    • Ballygarvan
    • 18:45
  • Courcey Rovers (0-10)
  • 0-10 V 0-7
  • V
  • Tracton (0-7)
  • Referee
  • Ian Thomas (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 19:30
  • Sallybrook
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 09/10/2017
    • Sallybrook
    • 19:30
  • Glanmire (4-7)
  • 4-7 V 0-12
  • V
  • Cobh (0-12)
  • Referee
  • Dave Daly (Pending)
  • Comment
  • final
  • 19:15
  • Carraigtwohill
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 09/10/2017
    • Carraigtwohill
    • 19:15
  • Glenville (4-10)
  • 4-10 V 3-6
  • V
  • Carraigtwohill (3-6)
  • Referee
  • Pa Beausang (Pending)
  • Comment
  • semi final replay
  • 12:00
  • Coachford
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 08/10/2017
    • Coachford
    • 12:00
  • Aghabullogue (1-15)
  • 1-15 V 4-3
  • V
  • Fr O Neills (4-3)
  • Referee
  • Peter Cotter (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 10:30
  • Kerry pike
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 08/10/2017
    • Kerry pike
    • 10:30
  • Lee Gaels (2-6)
  • 2-6 V 1-6
  • V
  • Whitescross (1-6)
  • Referee
  • Donal Kickham (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 13:00
  • Ballinora
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 08/10/2017
    • Ballinora
    • 13:00
  • Ballinora (3-10)
  • 3-10 V 1-11
  • V
  • Shamrocks (1-11)
  • Referee
  • Pat o Leary (Pending)
  • Comment
  • final
  • 17:00
  • Killeagh
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 07/10/2017
    • Killeagh
    • 17:00
  • Fr O Neills (3-6)
  • 3-6 V 1-6
  • V
  • Kiltha Og (1-6)
  • Referee
  • Brian Murphy (Pending)
  • Comment
  • final
  • 14:00
  • Belgooly
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 07/10/2017
    • Belgooly
    • 14:00
  • Ballinora (1-7)
  • 1-7 V 1-7
  • V
  • Kinsale (1-7)
  • Referee
  • Liam O Riordan (Pending)
  • Comment
  • final
  • 20:00
  • St Vincents
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 05/10/2017
    • St Vincents
    • 20:00
  • St Vincents (5-11)
  • 5-11 V 2-2
  • V
  • Courcey Rovers (2-2)
  • Referee
  • Pat Lyons (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 19:30
  • Riverstick
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 04/10/2017
    • Riverstick
    • 19:30
  • Inniscarra (2-5)
  • 2-5 V 3-8
  • V
  • Kinsale (3-8)
  • Referee
  • Liam O Riordan (Pending)
  • Comment
  • semi final replay
  • 19:00
  • Bishopstown
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 04/10/2017
    • Bishopstown
    • 19:00
  • Bishopstown (2-3)
  • 2-3 V 2-9
  • V
  • Ballinora (2-9)
  • Referee
  • Chris Broderick (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 19:15
  • Fouhey Park
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 03/10/2017
    • Fouhey Park
    • 19:15
  • Glenville (2-11)
  • 2-11 V 3-8
  • V
  • Carraigtwohill (3-8)
  • Referee
  • Pa o driscoll (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 19:00
  • Ballynoe
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 03/10/2017
    • Ballynoe
    • 19:00
  • St Catherines (0-6)
  • 0-6 V 3-4
  • V
  • Aghada (3-4)
  • Referee
  • Paudie Kearney (Pending)
  • Comment
  • 19:00
  • Cobh
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 03/10/2017
    • Cobh
    • 19:00
  • St Colmans (0-3)
  • 0-3 V 6-8
  • V
  • Cobh (6-8)
  • Referee
  • Arthur Murphy (Pending)
  • Comment
  • semi final
  • 20:00
  • Dungourney
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 02/10/2017
    • Dungourney
    • 20:00
  • Kiltha Og (3-13)
  • 3-13 V 2-2
  • V
  • St Colmans (2-2)
  • Referee
  • Brian Murphy (Pending)
  • Comment
  • 19:45
  • Trabeg
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 02/10/2017
    • Trabeg
    • 19:45
  • Nemo Rangers (3-11)
  • 3-11 V 3-15
  • V
  • St Catherines (3-15)
  • Referee
  • Pat Lyons (Pending)
  • Comment
  • replay
  • 19:45
  • Nemo Rangers
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 02/10/2017
    • Nemo Rangers
    • 19:45
  • Nemo Rangers (3-11)
  • 3-11 V 3-15
  • V
  • St Catherines (3-15)
  • Referee
  • Cormac Dineen (Pending)
  • Comment
  • final replay
  • 20:00
  • Aghada
    • Date
    • Venue
    • Time
    • 02/10/2017
    • Aghada
    • 20:00
  • Aghada (2-16)
  • 2-16 V 3-7
  • V
  • Bride Rovers (3-7)
  • Referee
  • Pa Beausang (Pending)
  • Comment
  • semi final